Werdykt 9. ITSelF

Werdykt Jury 9. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF 2017

Jury 9. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF 2017 w składzie:

Patrick Spottiswoode – przewodniczący

Sarah Hickler

Danuta Stenka

Allan Starski

po obejrzeniu 11 spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Wyróżnienie w wysokości 1500,00 złotych otrzymuje zespół z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie za spektakl „Do DNA” w reżyserii Ewy Kaim.
  2. Wyróżnienie w wysokości 1500,00 złotych otrzymuje zespół z Uniwersytetu Erazma w Brukseli, Królewskiego Instytutu Teatru, Filmu i Sztuk Wizualnych za spektakl „Hohohoho” w reżyserii Guusa Diepenmaata.
  3. Wyróżnienie w wysokości 1500,00 złotych otrzymuje zespół ze Studia Sztuk Performatywnych im. Yorama Loevenstaina w Tel Awiwie za spektakl „Wrogowie, Historia pewnej miłości” w reżyserii Nira Ereza.
  4. Wyróżnienie w wysokości 1500,00 złotych otrzymuje zespół z Uniwersytetu „Lucian Blaga” w Sibiu, Wydział Dramatu i Teatru za spektakl „Rodziny” w reżyserii Eugena Jebeleanu.
  5. Nagrodę za drugoplanową rolę w wysokości 3000,00 złotych, otrzymuje Geraldine Marcia za rolę w spektaklu „Psy” w reżyserii Jorga Sarmiento Liamosas z Państwowej Wyższej Szkoły Sztuki Dramatycznej w Limie.
  6. Nagrodę za drugoplanową rolę w wysokości 3000,00 złotych, otrzymuje Lauren Balon za rolę w spektaklu „Wojna” w reżyserii Malcolma Tulipa z Uniwersytetu Michigan, Wydział Dramatu i Teatru.
  7. Nagrodę za pierwszoplanową rolę w wysokości 4000,00 złotych, otrzymuje Lidia Pronobis za rolę w spektaklu „Pelikan. Zabawa z ogniem” w reżyserii Jana Englerta z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
  8. Nagrodę za pierwszoplanową rolę w wysokości 4000,00 złotych, otrzymuje Weronika Kowalska za rolę w spektaklu „Do DNA” w reżyserii Ewy Kaim z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
  9. Grand Prix w wysokości 10000,00 złotych otrzymuje zespół z Uniwersytetu Soore w Teheranie za spektakl „ Rytuał” w reżyserii Pooyesha Frozandeha.