Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej

Spektakl KAŻDY MUSI KIEDYŚ UMRZEĆ PORCELANKO, CZYLI RZECZ O WOJNIE TROJAŃSKIEJ inspirowany TROILUSEM I KRESSYDĄ Williama Shakespeare’a, rozpościera się pomiędzy upadającym mitem a kryzysem cywilizacji, przechodząc przez pytanie: czy Bogini Fortunie wypada chodzić w płetwach? To spektakl śmieszny albo zupełnie nieśmieszny – wszystko zależy od tego z czego się śmiejemy…

fot. Bartek Warzecha
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie POLSKA reżyseria, scenariusz, scenografia oraz kostiumy: Agata Duda-Gracz Scenariusz inspirowany „TROILUSEM I KRESSYDĄ” Williama Shakespeara Muzyka: Maja Kleszcz, Wojciech Krzak Światło: Katarzyna Łuszczyk Choreografia: Tomasz Wesołowski Zdjęcia, projekt plakatu: Greg Noo-Wak Asystenci reżysera: Katarzyna Post, Wiktor Stypa   OBSADA: PIĘKNA HELENA ZWANA NIEZAMĄDRĄ: Klaudia Kulinicz ZŁOTOWŁOSY PARYS i NIESZCZĘSNY MENELAOS: Konrad Szymański PRIAM: prof. Aleksandra Górska / Ewa Worytkiewicz (od 9.11.2018) POWABNA KRESSYDA: Kamila Brodacka NIEŚMIAŁY TROILUS: Mateusz Burdach BOSKI ACHILLES: Szymon Owczarek CHYŻY PATROKLES: Jakub Kordas WIELKI AGAMEMNON i PRAWY ENEASZ: Jakub Gąsowski DANAE: Marta Sutor TANECZNICA: Katarzyna Gałązka HEKTOR NIEZRÓWNANY: Aleksander Kaźmierczak DUMNA ANDROMACHA: Aleksandra Boroń FORTUNA: Maja Szopa PAZYFAE: Vanessa Aleksander PRZEBIEGŁY ODYSEUSZ: Monika Szwajnos MĘŻNY AJAKS JUNIOR: Marcin Franc TERSYTES: Karol Biskup KASANDRA: Małgorzata Kozłowska Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego kierunku aktorstwo. Miejsca na widowni są nienumerowane. Spektakl dla widzów dorosłych. Czas trwania: 120 min. bez przerwy Premiera: 27 października 2018 r.